Genel, Reklam Hizmetleri

Baskılı Bez Çanta

kendin-tasarla-canta

Baskılı bez çanta, son günlerin en popüler promosyon ürünlerinden biridir. Bu sayfada sizlere ham bez kumaştan kaç çeşit baskılı bez çanta yapılabildiğini ve tüm baskı tekniklerini tek tek anlatacağız.

%100 Pamuk Ham Bez Çanta Kumaşları Kullanılmalıdır

Öncelikle baskı yapılacak kumaşın doğru seçilmesi, doğaya ve sağlığa hiç bir zararı olmaması gerekmektedir. %100 pamuktan üretilen bez çantalar, plastik poşetlerin kullanımını büyük ölçüde azaltmıştır. Pamuktan üretilen kumaş çantalar geri dönüştürülebilir ve doğa dostu ürünlerdir. İnsan sağlığına hiç bir zararı yoktur ve son zamanlarda bu ürünlere rağbet çok daha yüksektir. Aslında mantığın başladığı nokta da tam olarak burası! Son dönemde iklim değişikliği gibi zararlı faktörlerin baş göstermesi, plastik poşetlerin kullanımını büyük ölçüde azaltmıştır. Aslında Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş ülke vatandaşlarının bir çoğu, zaten sorunu yıllar önce kavramış ve plastik poşet kullanımını büyük ölçüde azaltmıştır. Plastik poşetlerin doğaya verdiği zararın önüne geçmek için %100 pamuktan imal edilen, doğal ham bez kumaştan çantalar kullanılmaya başlanmıştır.

%100 pamuktan imal edilen ham bez kumaş çantaların baskısı nasıl yapılır biliyor musunuz?

bez-canta-1

Ham Bez Çantaya Nasıl Baskı Yapılır?

%100 pamuktan imal edilen ham bez kumaş çantalara aşağıdaki yöntemlerle baskı uygulaması yapılabilmektedir. Aşağıdaki herhangi bir yöntem tercih edilerek, hızlı ve kaliteli çanta baskısı yapabilirsiniz.

Tüm bez çantalar

Bez Çantalara Serigrafi Baskı Yapabilirsiniz

Ham bez çantalara baskı yapmak için en çok tercih edilen yöntemdir. Serigrafi baskı tekniği, bir iki çantaya baskı yapmak için uygun bir tercih olmayacaktır. Genelde seri baskılama yapan firmalar, bu tekniği kullanmaktadır. Serigrafi baskılama yapmak için baskı kalıbı hazırlanmaktadır. Kalıbı hazırlamak meşakkatli ve el becerisi isteyen bir süreçtir. Bir kaç ürün için bu kalıbı hazırlamak hem meşakkatli olacak, hem de zaman alacaktır. Serigrafi için gereken bazı araç ve gereçler vardır. Bunlar; baskı aparatı veya makinesi, ipek gerilmiş kalıp, Ragle, boya, inceltici, geciktirici, çanta, her ihtimale karşı tiner ve bu diğer gereçler.

Ham Bez Çantalara Transfer Baskı Yapabilirsiniz

Transfer baskı yöntemi, bir çok kişinin ve firmanın ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Transfer baskı için bir kaç farklı yöntem olduğu gibi, farklı araç ve gerece ihtiyaç duyulmaktadır. Firmalar endüstriyel makineleri tercih ederken, siz evde transfer baskı yapabilirsiniz.

  • Evde Transfer Baskı Nasıl Yapılır?

Bir çok satıcı İnternet üzerinden hazır transfer baskı kağıdı satmaktadır. Bunlardan hazır transfer kağıdı satın alabilir ve bu kağıtlar üzerinde bulunan hazır görsel veya metinleri, bir ütü yardımı çantaya uygulayabilirsiniz. Aslında kalite bakımından bu çokta sağlıklı bir yöntem değildir. Şayet evde kendiniz için bir çanta üretmek isterseniz, bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Fakat unutmayın, her iş bir ustalık becerisi ister ve mutlaka zorlukları olacaktır. Baskının yamuk veya yanlış basılması, silik veya bozuk çıkması olası durumlar arasındadır.

  • Firmalar Transfer Baskıyı Nasıl Yapar?

Firmalar transfer baskıyı yaparken, ütü yerine pres makineleri ve diğer profesyonel baskı makineleri kullanmaktadır. Ayrıca tecrübe ile gelen ustalık becerisi pozitif bir etki yaratmaktadır. Endüstriyel tip makineler ve profesyonel materyaller ile seri baskılama işlemleri yapılmaktadır. Sizin evde sarf edeceğiniz çaba ile yapacağınız 1 adet çanta süresinde, endüstriyel işletmeler 50 hatta 100 adet çanta baskısı yapabilmektedir. Seri üretim yapan işletmelerin kullandığı bazı araç ve gereçler şu şekildedir; Sublimasyon yazıcılar, endüstriyel pres makineleri, transfer baskı kağıtları, baskıyı parlatıcı malzemeler, transfer baskı tozu (transfer şekeri) ve bunlara benzer bir çok araç ve gereçten oluşmaktadır. Bu malzemeler, ürünü kuru temizlemeye hatta yıkamaya karşı daha dayanıklı hale getirir. Ayrıca çanta üzerine uygulanan baskının, uzun yıllar ilk günkü kalitede görünmesini sağlarlar.

arcelik-bez-canta

UV (Ultra Viole) Dijital Baskılı Ham Bez Çantalar

En modern dijital baskı yöntemlerinden biri olan UV baskı yöntemi, oldukça hızlı ve avantajlı bir yöntemdir. Ultra Viole ışınlar sayesinde, çok kaliteli baskılama işlemlerinden biri elde edilebilir. Fakat UV baskı tekniğini uygulamak için UV baskı makinesine sahip olunması gerekmektedir. UV baskı makinesi oldukça pahalı ve endüstriyel sayılabilecek bir üründür. Sadece bir kaç çanta veya T-Shirt baskısı yapmak için bu makineyi almak pek mantıklı olmayacaktır. Genelde TAP reklam gibi seri üretim yapan firmaların sahip olduğu bu ürün, her bir çantaya ortalama 1 dakika içerisinde istenilen baskıyı uygulamaktadır.

UV dijital baskı tekniği neredeyse fotoğraf kalitesi veren, çok renkli baskılamalar için kullanılır. Yukarıdaki serigrafi tekniğini hatırlarsanız, genelde tek veya çift renk uygulamalar için uygun olduğunu söylemiştik. UV dijital baskı makineleri çoklu ürüne aynı anda baskı yapabilir ve otomatik bir yapıya sahiptir. Makine operatörü sadece baskıda çıkacak görseli veya metinleri bilgisayar yardımı ile sisteme dahil eder. Bundan sonrasını makine kendi başına halletmektedir. UV baskılama yöntemi, serigrafi gibi yöntemlere göre biraz daha maliyetli bir işlemdir. Makinenin kafa ve boya ömrü, harcanan elektrik ve diğer etkenler, ürün maliyetine etki edecek etkenlerdir.

Ham Bez Çantalara Emprime Baskı Tekniği Nasıl Uygulanır?

Emprime baskı tekniği farklı renkteki boyalar kullanılarak, kumaş üzerine desen veya zemin baskılama işlemine denilir. Aslında elle yapılan baskılama yöntemine Emprime baskılama denilmektedir. Tahta kalıplar kullanılır ve serigrafi boyaları kullanılır. Serigrafi yöntemi ile neredeyse aynı yöntemdir. Renkli geçişleri yapılamaz ve resim basılamaz. Sadece standart renkler kullanılabilen yöntemlerden biridir ve seri üretim için tercih edilen yöntemlerden biridir.

Promosyon Amaçlı Baskılı Bez Çanta Yapan Firma

Firma reklamı için tercih edilen en etkili yöntemlerden biridir promosyon ürünler. Firmanızın reklamını yapmak için promosyon ürünlere ihtiyacınız varsa, TAP reklamı içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Siparişlerin üretim süreci kalite ve hız etkenleri göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Seri üretimi yapılan promosyon ürünlerin kalitesi, bir çok müşterimizi memnun etmektedir. Baskısı yapılmış materyalin kalitesi, uzun yıllar ilk günkü kalitesini korumaktadır. Ayrıca bez çantaların imalatı, doğal pamuk ham bez kumaştan yapılmaktadır. Sağlığa zararı olmayan, geri dönüştürülebilir ve doğa dostu ürünlerdir.

Basklı Ham Bez Çanta Siparişi Nasıl Verilir?

TAP reklam müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek, hemen sipariş verebilirsiniz. İletişime geçmek için buraya tıklayınız. Ayrıca mağazamıza göz atarak, Online sipariş seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Kişiye özel ürünler için perakende satışımız vardır. Firmalara özel toptan fiyatlı satışımız da mevcuttur. Siparişleriniz çok kısa bir süre içerisinde, kalite faktörleri göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Bir çok firma gibi sizde bizi tercih edebilirsiniz. Numune ürünlerimizi gördükten sonra bile karar verebilirsiniz. Numunelerimiz, seri üretimi yapılan ürün kalitesinde hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir