Genel, Matbaa Hizmetleri, Reklam Hizmetleri

Broşür Tasarımı Nasıl Yapılır?

katlamalı-brosur-tasarimi

Broşürler tanıtımı yapılan ürün ve hizmetler için vazgeçilmez reklam unsurudur. Broşür tasarımı profesyonellik isteyen bir iştir ve en önemli kısımdır. Tasarımların yanı sıra boyutları ve renkleri de dikkat edilmesi gereken önemli hususlardır.

restaurant-brosur-ornekleri

Etkileyici Broşür Tasarımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle hangi ürün veya hizmetin, ne şekilde tanıtılacağına karar verilmesi gerekir. Broşürler, kullanım amacına uygun tasarlanmış olmalıdır. Marka, ürün veya hizmetler hakkında detaylı reklam çalışmaları yapılabilir. Örneğin markayı tanıtabilir, ürün veya hizmet için kampanyalar düzenlenebilir.

steak-house-brosur-ornekleriBroşür Metin Örnekleri Önemlidir!

Broşürlerin hazırlık aşamasına geçmeden önce, mutlaka yazılacak metinlere odaklanmış olunması gerekir. Etkileyici ve bağlayıcı metinler kullanılmalıdır. Metinler akılda kalıcı ve dikkat çekici olmalıdır. Tek bir kere okunmuş olsa bile, mutlaka akılda kalıcı ve dikkat çekici vurgular kullanılmalıdır. Broşürlere bakan insanların dikkatini çekecek en önemli iki unsur vardır. Görseller ve metinler!

restoran-brosur-ornekleri

 

En Güzel Broşür Görselleri Nasıl Hazırlanır?

Broşür Fiyatları

Tanıtımı yapılacak marka, ürün ve hizmete ilişkin görseller seçilmiş olmalıdır. Örneğin bir ürün tanıtımını yaparken, o ürüne ait görsellerin kullanılması gerekir. Görsel üzerinden birden fazla ürüne yer verilmemiş olmasına dikkat etmek gerekir. Örneğin çiğköfte tanıtımı yapılan bir broşür görseline, çiğköfte yiyen insanları eklemek abartı olacaktır. Çiğköfte görseli üzerinde olabilecek bazı unsurlar limon, göbek salata ve acılı soslar olacaktır. Ürünün kendiyle bağdaşan ürünler haricindeki diğer ürünler, görselin etkisini yitirmesine sebep olacaktır.

restoran-brosurleri

 

Online Broşür Tasarımı Hazırlama Programları Nelerdir?

Tasarım hazırlık aşaması için bazı programlara ihtiyaç duyulur. Bu programlar sayesinde, yaratıcılığınızı en güzel şekilde ortaya koyabilirsiniz. Dilediğiniz kadar tasarım hazırlayabilir, hatta hazır bir çok tasarımı yeniden şekillendirebilirsiniz. En çok kullanılan profesyonel tasarım programları şunlardır;

  • CorelDraw
  • Adobe Photoshop
  • Adobe Illustrator

Bu programları öğrenmek biraz zaman alabilmektedir. Herhangi bir programla uğraşmadan, hemen bir broşür tasarımına sahip olabilirsiniz. Bunun için tapreklam.com adresine göz atmanız ve firmayla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. TAP Reklam firması, her firmaya özel grafik tasarım çalışmaları sağlamaktadır. Tanıtımı yapılacak ürün ve hizmete özel bir grafik çalışması talep edebilirsiniz. Kampanya dönemlerine özel tasarımlara da sahip olabilirsiniz.

Broşür Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Broşür satın alırken dikkat edilmesi gerekenleri derinlemesine incelemek için bir üstteki linke tıklamanız yeterli olacaktır. Nitekim broşür fiyatları, birden farklı unsura göre farklılık gösterir. Kalite ve fiyat farkını etkileyen bazı unsurlar şunlardır;

  • Kağıdın cinsi
  • Gramajı
  • Boyutu
  • Kesimi
  • Adeti
  • Baskı tekniği

Etkileyici broşür tasarımı hakkında bilgilere yer verdik. Dilerseniz tapreklam.com iletişim adresi üzerinden, aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Ayrıca TAP Reklam firması, firmalara özel broşür tasarımları hazırlamaktadır. Hazır tasarım örnekleri için tasarım örnekleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir