WEB Tasarım, Genel

İnternet Sitesi Alırken Dikkat

internet-sitesi-ornekleri

İnternet sitesi satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlara mutlaka dikkat etmelisiniz. Bu hususları daha anlaşılır bir hale getirmek için madde madde sıralamakta fayda görüyoruz. Aslında hizmet alacağınız firmadan da bilgi alabilirsiniz ama bu dönemde kimin ne kadar samimi olacağı muamma bir konu!

WEB Tasarım Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşağıdaki tüm hususları dikkatle inceledikten sonra WEB tasarım hizmeti almanız önerilmektedir. Nitekim sonradan yaşanabilecek olumsuzluklara müdahale edilmesi, ekonomik anlamda sizi sıkıntıya sokabilir.

WEB Tasarım Fiyatı Al

  • Mobil Uyumlu İnternet Siteleri (Responsive WEB Design)

WEB tasarım hizmeti alırken, mutlaka mobil uyumlu sayfalar yaptırmaya çalışın. Mobil uyumlu sayfalar, Responsive olarak adlandırılır. Bir WEB sayfasına sahip olup, ürünlerinizi internetten satmaya başladıktan sonra sık sık duyacağınız bir terim olacaktır. Kısaca anlatmak gerekirse; bir WEB sayfasındaki görsel veya yazılı materyallerin, mobil cihazlara (cep telefonu, tablet, vb.) uyumlu hale gelmesi demektir. Aslında Responsive oldukça önemli ve detaylı öğrenilmesi gereken bir husustur. Bu nedenle alttaki Responsive yazısına tıklayıp, bu konu hakkında daha detaylı bilgi almanızı mutlaka önermekteyiz.

Responsive nedir?

  • internet-sitesiKaç Çeşit İnternet Sitesi Var?

Vereceğiniz hizmete göre bir site yapısı oluşturulması gerekmektedir. Örneğin tek tek perakende ürün satacaksanız e-ticaret sitesi yaptırmanız gerekmektedir. Sadece bende buradayım, şirketimi internette arayan bulsun ve hakkımda kısa bilgiler edinebilsin yani bana ulaşabilsin diyorsanız, hazır WEB sitesi yaptırabilirsiniz. İnternette kurumsal bir yapıya sahip olmak içinse “Kurumsal WEB site Tasarımı” hizmeti alabilirsiniz. Aslında yine uzunca anlatılması gereken bir husus ve yine alt kısma bu konuyu detaylı anlattığımız sayfaya giden bir link bırakacağız. Kısaca internet sitesi çeşitleri şu şekildedir;

  • Hazır WEB sitesi
  • Kurumsal WEB sitesi
  • E-ticaret sitesi
  • Mikro WEB siteleri
  • Özel yazılım fonksiyonlara sahip WEB sayfaları

Yukarıdaki internet sitesi çeşitlerinden hangisinin size uygun olduğuna dair hiç bir fikriniz yoksa, TAP reklam ajansıyla iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi paylaşımı sonrası, karar vereceğiniz sayfa yapısı için çalışma yapılmaktadır.

internet-siteleriHazır WEB Siteleri Hakkında Bilgiler

E-ticaret, bireysel veya kurumsal WEB tasarım hizmeti almaya karar verdikten sonra, sayfa yapınız için belirlenecek maliyet çok önemli. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi sadece şirketimin kurumsal yapısı için bir WEB sitesine ihtiyacım var diye düşünürseniz, kurumsal WEB sayfası yaptırabilirsiniz. Kurumsal WEB sayfasını yaptırırken, özel yazılım veya hazır WEB şablonları ile hazırlanan siteler yaptırabilirsiniz. Bu iki madde tamamen ekonominiz ile alakalı bir durumdur. Örneğin hazır şablonlarla hazırlanan bir sayfa yapısının maliyeti 10 lira ise, özel yazılım bir sayfanın maliyeti bunun 5 hatta 100 katı bile olabilmektedir. Bu nedenle bu hususu göz önüne almanız gerekmektedir. Dilerseniz bizimle iletişime geçerek, hangi tip yapıya sahip olmanız gerektiği konusunda da bilgi alabilirisiniz.

Hazır WEB sitesi satın al

  • Hazır WEB Sayfaları Nasıl Yapılır?

Hazır bir site yapısına sahip olmak için geliştirilebilir yazılım WordPress tabanlı WEB sitelerini tercih edebilirsiniz. WordPress: GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılan bir yayın sistemidir. En hızlı ve değiştirilebilir yazılım seçeneklerinden biridir. Milyonlarca şablon veya tema seçeneği vardır. Hazır şablonlardan birini seçip, kişiselleştirme olanağı sunmaktadır. Yani A sitesi ile B sitesinin WordPress şablonları aynı olsa bile, ikisi birbirinden tamamen farklı bir görünüme sahip olurlar. Bu durum tamamen tasarımla alakalı olup, konu hakkında uzmanlığa sahip personel yapısına sahip olduğumuzu belirtmek isteriz.

İnternet Sitesinin Aylık ve Yıllık Giderleri Nelerdir?

Herhangi bir WEB sayfası yaptırdıktan sonra maalesef her şey bitmiyor. Sitelerin yapısı için ihtiyaç duyulan bir kaç materyal vardır ve bunların yıllık veya aylık ödemeleri olmaktadır. Korkmayın! Çok abartılacak ödemeler gerektirmeyen materyal bunlar ama bilginiz olsun diye yazma gereği duyduk. Peki nedir bu ödemeler?

  1. Hosting (Barındırma) ödemesi: Hosting, fiziksel şirketinizin yer aldığı iş yeri mülkü gibi düşünün. Eğer bu mülk size ait değilse kira ödemesi var değil mi? İşte tam olarak internet üzerindeki işletmenizin de bu tip ödemeleri var ama daha düşük fiyatlı ödeme olacaktır. Hosting firmalarının kalitesine göre bu ücret değişkenlik gösterir. Ödemeleri aylık, 6 aylık ya da yıllık olarak yapabilirsiniz. Ortalama bir Hosting firmasının fiyat listesi yıllık 50 TL’den başlayıp 400 TL’ye kadar değişkenlik gösterecektir.
  2. Domain (Alan adı) ödemesi: Domaine örnek vermek gerekirse şu an bulunduğunuz sayfanın başına yazarak girmiş olduğunuz alan adıdır. Örnek vermek gerekirse www.tapreklam.com bir domaindir. Her yapının kendine özel bir alan adı bulunmaktadır. Örneğin www.tapreklam.com alan adını satın aldıktan sonra, kullanımını sürdürdüğünüz sürece, bir diğer kişi bu domaini satın alamıyor. Domain ödemeleri 1 yıldan başlayıp, 10 yıllık olarak ödenebilmektedir. Ücret firmaya göre ve uzantısına göre değişkenlik gösterir. Uzantı .com .net veya .org gibi.. Eğer .com bir alan adı tercih ederseniz 2020 yılı için ortalama 1 yıllık fiyat 8 ile 10 dolar arasında değişiklik gösterecektir.

Dilerseniz bu bilgilerin tamamını TAP reklam ajansından alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için www.tapreklam.com adresindeki iletişim sayfasına göz atınız. WordPress alt yapısını incelemek için buraya göz atınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir